Galerie Gordany Turuk

22.11.2016 / Zprávy / Martina Klausová

V únoru 2016 se v samém srdci Starého města otevřela galerie výjimečné umělkyně Gordany Turuk. Je to světoznámá umělkyně tvořící skleněné obrazy, umělecké objekty, nábytek a doplňky ze skla. Jak sama říká, sklo je její duší. Svá díla tvoří pod značkou Gordana Glass.

Díla tvoří technikou lehaného skla, kde do roztaveného skla vkládá barevný pigment a drahé kovy jako je zlato, či platina. Její tvorba je inspirovaná rodinou, oslavou života, středozemním mořem a vyzařuje pozitivní energii, stejně jako umělkyně sama. Její originální a unikátní díla vlastní i řada významných osobností. Mezi nejznámějšími můžeme jmenovat britskou královnu Alžbětu II., papeže Benedikta XVI., Václava Klause, Helenu Vondráčkovou, Petera Sagana, jazzovou legendu Herbie Hancocka nebo legendárního Larry Kinga.

Krásu a půvab svého umění už prezentovala ve světových metropolích, Abu Dhabí či Římě, její díla byla také součástí výstavy uměleckého skla na Bratislavském hradě. V současné době chystá výstavu svých děl v Šanghaji.

Svou první prodejní galerii se rozhodla otevřít v Praze, která jí uchvátila svou atmosférou, její ateliér ale najdete nedaleko Bratislavy, kde žije a tvoří. Její nezaměnitelnou tvorbu si můžete přijít prohlédnout do Dušní ulice č.15, otevřeno je každý všední den od 10 do 19 hodin a v sobotu od 12 do 18 hodin. K vidění jsou zde úchvatná díla i osobitý interiérový design, např. zrcadla, lampy, schodiště, umyvadla a také luxusní skleněné obklady. Proto si určitě neváhejte udělat procházku na Staré město a nechat na sebe dýchnout eleganci, noblesu a jedinečný styl jejích děl.

Gordana vytváří nový, jemný a nesmírně silný svět, za kterým je cítit člověk, láska a pokora. Součástí výstavy jsou také obrazy Grega Weatherbyho, australského umělce, který pracuje s tradicí původních obyvatel Austrálie. Ovládá původní řemeslné techniky, řeč symbolů a umělecké výrazivo prapůvodních obyvatel tohoto kontinentu. Jeho obrazy tu můžete shlédnout do konce listopadu 2016.

galeriegaleriegalerie