Giving Tuesday

3.12.2019 / Zprávy / Martina Klausová

Víte, co je to Giving Tuesday ? Jde o největší svátek dárcovství a nejštědřejší den. Ten letos připadá na 3. prosince. Tato celosvětová iniciativa vznikla v USA v roce 2012. Jejím cílem je podpořit malé projevy laskavosti, které ukazují, že nám záleží na druhých. 

Giving Tuesday podporuje neziskové organizace , které dávají celý rok a ve velké většině se potýkají s finanční nejistou. Výjimkou není ani Nadační fond Harmonie, který každý rok bojuje o přežití. Mediálním partnerem fondu je rádio Classic Praha.

NF Harmonie, který letos slaví 10 let od svého založení, přináší do České republiky jedinečný projekt hudebního vzdělávání. Projekt umožňuje zdarma všem dětem bez rozdílu navštěvovat výuku hudebního nástroje, budovat orchestr a stát se nepostradatelnou součástí společenství, kde má každý své místo. Přesto sehnat peníze na tento úspěšný a prospěšný projekt je stále obtížnější. 

Pomoci můžete i Vy.... 
Stačí poslat DMS ( nejlépe roční)... Vaše kapsa to příliš nepocítí, ale na straně příjemce to bude opravdu znát. Když každý měsíc odešlete příspěvek ve zvolené výši na provoz našeho – vašeho dětského smyčcového orchestru, pomůžete projektu, který mění životy dětí a společnosti.