Hollywood Night XXL ovládl Morricone

20.7.2016 / Zprávy / Martina Klausová

Hollywood Night XXL ovládl Profesionál Morricone

Tradiční galakoncert filmových melodií Hollywood Night se na letošním festivalu Prague Proms rozrostl do velikosti XXL. Český národní symfonický orchestr nabídne tříhodinovou přehlídku hudby z 26 hollywoodských bestsellerů včetně Harryho Pottera, Nespoutaného Djanga nebo Sedmi statečných. Zazní také Oscarem a Zlatým góbem oceněné skladby z westernu Osm hrozných, které CNSO natočil vloni v Praze za osobní účasti skladatele Ennia Morriconeho a režiséra Quentina Tarantina. Monumentální show s projekcemi a 130 účinkujícími se uskuteční ve středu 20. července v pražském Obecním domě.

Letos poprvé se do dramaturgie zapojili diváci festivalu Prague Proms, kteří na webu hlasovali o výběru skladeb pro Hollywood Night XXL. "Nabídli jsme 45 titulů, těch nejslavnějších, které jsme za dvanáct let odehráli, a diváci vybrali osm z nich," vysvětlil ředitel CNSO a zakladatel festivalu Jan Hasenöhrl. Vítězem diváckého hlasování se stala hudba Ennia Morriconeho k filmu Profesionál, následovaná melodiemi ze snímků Sedm statečných, Hra o trůny, Schindlerův seznam, Piráti z Karibiku, Jurský park, Harry Potter a Rocky.

Český národní symfonický orchestr povede americký dirigent Jeremy Scott Winston, který představí také svůj sbor Jeremy Winston Chorale. Soubor zpíval mimo jiné v Bílém domě pro prezidenta Baracka Obamu a v Praze připomene například písně Whitney Houston z romance Kazatelova žena nebo Ray Charlese z dramatu Ray.

Hollywood Night XXL je předposledním koncertem úspěšného 12. ročníku festivalu Prague Proms, který  26. července zakončí jazzová zpěvačka Melody Gardot.