Hrajme spolu

9.11.2014 / Zprávy / Martina Klausová

Dne 1. 10. proběhla na pražském Náměstí Republiky u příležitosti Dne hudby akce s názvem “Let's Play Together” (“Hrajme spolu”). Na tuto událost spojili síly členové Pražského Filmového Orchestru s mladým ázerbajdžánským hudebníkem, teprve patnáctiletým Atabekem Ismaylovem.
Tato spolupráce měla kromě oslavy dne hudby také přilákat pozornost k prvnímu ročníku Evropských her, který se v příštím roce bude konat právě v hlavním městě Ázerbajdžánu – Baku.

Eldar Valiyev, předseda Azerbaijan Student Network pro Českou republiku, která tuto akci zajišťovala, k tomu řekl: “Spojením taru (ázerbajdžánského národního nástroje) a klasického symfonického orchestru, hrajícího Mozartovo Rondo Alla Turca, jsme chtěli návštěvníkům předvést, v jaké harmonii mohou ázerbajdžánská a evropská kultura spolupracovat.”

Tento krásný happening se ze strany kolemjdoucích setkal s obrovským úspěchem – mnoho z nich se stalo diváky a posluchači. Bouřlivý potlesk na konci tohoto mini koncertu jen dokazuje, jak moc se tato spolupráce prokázala nejen jako životaschopná, ale rovněž jako velmi atraktivní.