Hudební festival Znojmo 2017

7.7.2017 / Zprávy / Martina Klausová

13. ročník Hudebního festivalu Znojmo i letos stmelí excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma. Akce pravidelně přináší publiku širokou paletu hudebních stylů i druhů, propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry.

Pojítkem koncertů letošního ročníku je 500. výročí vystoupení Martina Luthera, otce reformního hnutí v Evropě. Akce festivalu se nesou v duchu stýkání a potýkání protestantské a katolické hudby.

Dramaturgickým vrcholem je festivalová stagiona. Světová premiéra scénického projektu ve stylové interpretaci sestává z děl Heinricha Schütze a vypraví příběh o zrození a smrti Ježíše Krista s velmi působivou scénografií vytvořenou na míru kostela sv. Michala ve Znojmě.

Všechny koncerty jsou doprovázeny ochutnávkou vín regionálních vinařů. A jelikož k dobrému vínu patří i lahodné jídlo, připravuje několik znojemských restaurací i speciální festivalová menu.

Uvolněná nálada letního Znojma v kombinaci se špičkovými umělci a autentickými díly činí z Hudebního festivalu Znojmo mimořádnou společenskou událost. Mnoho programů vzniká přímo na míru festivalové dramaturgii, většina akcí je uvedena ve světové premiéře a často nejsou nikde jinde k vidění.

PROČ SI FESTIVAL NENECHAT UJÍT

AUTENTICKÉ ZPRACOVÁNÍ
Inscenace jsou nastudovány v duchu stylové interpretace hudby starších slohových období.

VÍNO A GASTRONOMIE
Téměř dvě desítky vinařů Znojemska na koncertech provádějí degustace a besedy o víně.

VLASTNÍ PRODUKCE
Jako jediný festival v Česku každoročně vytváří scénickou stagionu s umělci světových scén.

NETRADIČNÍ MÍSTA       
Během festivalu ožívají hudbou, tancem a divadlem různá místa historického města.

www.hudbaznojmo.cz