Hudební ocenění na filmových Oscarech

23.2.2015 / Zprávy / Marek Šulc
Nejlepší původní filmovou písní byla vyhlášena Glory z filmu Selma, cenu si převzali John Legend a Common. Nejlepší hudbu má Grandhotel Budapešť díky Alexandru Desplatovi.

Předávání prestižních filmových cen Oscar probíhalo v divadle Dolby Theatre v Los Angeles. Tříhodinový ceremoniál moderoval herec Neil Patrick Harris známý z oblíbeného televizního sitcomu Jak jsem poznal vaši matku. 

Nejlepším filmem letošního udílení Oscarů se stala černá komedie Birdman, která vypráví příběh herce, jenž se po úspěšné roli filmového hrdiny pokouší prosadit v divadle. Režisér snímku Alejandro González Iňárritu si rovněž odnesl zlatou sošku pro nejlepšího režiséra. Film, který byl nominován v devíti kategoriích, získal celkem čtyři ocenění - ještě za kameru a původní scénář. 

Oscara za nejlepší ženský herecký výkon dostala Julianne Mooreová za film Still Alice, kde ztvárnila učitelku s Alzheimerovou chorobou. Nejlepším hercem se stal Eddie Redmayne, který hrál ve filmu Teorie všeho tělesně postiženého slavného vědce Stephena Hawkinga.