Iva Bittová propojí svou tvorbu a klasickou hudbu

9.11.2015 / Zprávy / Martina Klausová

Populární zpěvačka a houslistka Iva Bittová oslaví výročí sametové revoluce v netradičním stylu. Ve Foru Karlín vystoupí 17. listopadu od 19.30 hodin se svou skupinou Čikori, s pěveckým folklórním sborem Grunik a orchestrem PKF – Prague Philharmonia. Koncert bude dirigovat švýcarský Kaspar Zehnder, historicky druhý šéfdirigent PKF. „Spolupráce s velkým hudebním tělesem, jako je PKF, je pro mě vždy velkou událostí, na kterou se nesmírně těším,“ říká Iva Bittová.

Iva Bittová patři k výrazným osobnostem české alternativní scény. Popularitu si získala nejen v České republice, ale i ve světě. Během své kariéry vystupovala například v Tokiu, New Yorku, Bruselu, Londýně, Paříži a Amsterdamu. V rámci tuzemské scény získala několik ocenění České hudební akademie v kategoriích Zpěvačka roku a Deska roku. Svou tvorbu, ve které propojuje world music s jazzem, rockem či klasickou hudbou, představila mimo jiné i při předávání státních vyznamenání na Pražském hradě v době působení prezidenta Václava Havla.

Forum Karlín rozezní písně ze zpěvaččina alba Zvon, které natočila s PKF – Prague Philharmonia, a tvorba amerického skladatele Charlese Ivese. Konkrétně půjde o díla Washington’s Birthday, kde zazní i improvizovaný zpěv Bittové, dále Three Places in New England a Unanswered Question. Koncert připomene 26. výročí sametové revoluce, která vedla k pádu komunistického režimu v tehdejším Československu. „Půjde o propojení hudebních kultur s průkopníkem americké moderní hudby, soudobou evropskou alternativní tvorbou kvarteta Čikori a moravsko-beskydskou expresí pěveckého sboru Grunik,“ vysvětluje Bittová a dodává „Koncert pro mě bude i ohlédnutím zpět v čase, kdy jsme na náměstí zvonili klíči a společně zpívali hymnu v davu národa, s nadějí na demokratickou budoucnost“.

Lístky na nevšední koncert lze zakoupit prostřednictvím sítí Ticketpro a Colosseum přes www.pkf.cz nebo na pokladně PKF – Prague Philharmonia.

PKF