James Newton Howard převezme Křišťálový glóbus

26.4.2017 / Zprávy / Marek Šulc

Hudební skladatel James Newton Howard, autor hudby k tak legendárním titulům jako Pretty Woman, Šestý smysl, Batman začíná nebo série Hunger Games, bude hostem 52. ročníku MFF Karlovy Vary, kde na slavnostním zahájení převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Veřejnost se bude moci s uznávaným autorem filmové hudby a dirigentem setkat v rámci slavnostního zahajovacího koncertu před hotelem Thermal. James Newton Howard bude osobně řídit ve světové premiéře provedení části své hudby k pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít v podání Českého národního symfonického orchestru.

James Newton Howard v současné době připravuje své první koncertní turné. Koncert The 3 Decades of Music for Hollywood připomene prostřednictvím hudby, mluveného slova a videoukázek významné momenty jeho kariéry.

Provede - spolu se symfonickým orchestrem a více než stočlenným sborem - diváky jak svou současnou uměleckou tvorbou, tak hudbou ze známých filmových hitů. Podělí se o zkušenosti z práce na nejúspěšnějších hollywoodských snímcích filmové historie a také je prostřednictvím ukázek připomene.

Turné proběhne v listopadu 2017 a navštíví dvacet největších evropských měst. Premiéra se bude konat 3. listopadu 2017 v Royal Albert Hall. Koncerty se uskuteční i v Praze, Krakově, Varšavě a Budapešti.