James Newton Howard se připravuje na turné s ČNSO

30.10.2017 / Zprávy / Martina Klausová

James Newton Howard se připravuje na turné s ČNSO

Hvězdný filmový hudební skladatel James Newton Howard, který se stal jednou z největších ozdob letošního filmového festivalu v Karlových Varech, se připravuje na své nadcházející evropské koncertní turné. Autor hudby k filmům jako Pretty Women, Hunger Games, Já legenda, Šestý smysl, Vyvolený a mnoho dalších, se českému publiku poprvé představí 19. listopadu v pražském Kongresovém centru. Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Americký hudební skladatel Howard si pro své kompletní evropské turné vybral spolupráci s Českým národním symfonickým orchestrem. Pro orchestr je to další velikán filmové hudby, se kterým bude spolupracovat. James Newton Howard si spolupráci s tímto mezinárodně oceňovaným orchestrem již vyzkoušel na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Tam Howard obdržel Křišťálový globus za celoživotní přínos kinematografii.

Skladatel Howard působí na hudební scéně třicet let. Během té doby vytvořil hudbu k filmům King Kong, Vyvolený, Já legenda, Collateral, Volný pád, Krvavý diamant, Soukromá válka pana Wilsona, Cizinec a mnoho dalších. Jedno z jeho nejzásadnějších děl je autorská hudba k trilogii Hunger Games. Howard je zástupcem moderní současné filmové hudby. V jeho tvorbě posluchač najde strhující skladby, které obohacují dramatické scény filmů, ale také romantické a melancholické melodie. Velmi často do svých kompozic Howard zařazuje vokální pasáže i mnohočlenné sbory. Právě díky skvělé hudbě se ty nejlepší filmy Hollywoodu posouvají mezi opravdové blockbustery. Proto se kromě symfonického orchestru publikum v Praze dočká také sólových zpěváků a velkého pěveckého sboru. 

HowardHowardHoward