Kantiléna vybojovala 3 zlaté medaile

25.7.2017 / Zprávy / Marek Šulc

Sbormistři Michal Jančík a Jakub Klecker vybrali z řad současných i bývalých členů Kantilény 49 zpěvaček a dva zpěváky, kteří poměřili své síly s více než 150 dalšími sbory z 36 zemí světa. Letošního ročníku se Kantiléna zúčastnila jako jediný sbor z České republiky. Své pěvecké a interpretační umění předvedla Kantiléna ve třech kategoriích: Mládežnické sbory, Duchovní hudba bez doprovodu, Smíšené, ženské a mužské sbory.

V návaznosti na předloňské úspěchy v Magdeburgu nemusel sbor již procházet tříkolovým systémem a byl zařazen do soutěže těch nejlepších - Grand Prix of Nations. Úskalí tohoto přímého postupu mezi sborovou špičku však spočívalo v jediném možném soutěžním výkonu v každé kategorii.

Mezinárodní porotu složenou z významných skladatelských a sbormistrovských osobností zaujala nejen přesná intonace, bohatá dynamika, zvuková vyváženost, ale také přesvědčivá výrazovost a interpretace.Na základě vysokého bodového hodnocení byl sbor oceněn třemi zlatými medailemi.

Díky mimořádným soutěžním výsledkům byla Kantiléna jako jeden z mála sborů oslovena k účasti na exkluzivním galakoncertu "Crossing the Bridges" v Areně Riga přenášeném v přímém přenosu lotyšskou národní televizí. Atmosféra 8 tisíc aplaudujicích diváků byla pro Kantilénu nezapomenutelným zážitkem.

Foto: Kantiléna - archiv