Klavírista Maxim Mrvica opět v Praze

6.4.2016 / Zprávy / Martina Klausová

17. dubna 2016 se v pražské Hybernii uskuteční koncert chorvatského klavírního virtuosa Maksima Mrvici. Maksim Marvica se vrací do Prahy poté, co pražské diváky okouzlil svým vystoupením v květnu 2015. Jeho pražskému vystoupení bude předcházet ještě o den dříve 16. dubna koncert v Sono centru v Brně.

Maksim Mrvica začal hrát na piano, když mu bylo devět let. Už v jedenácti absolvoval první sólový koncert s orchestrem. Jeho touze stát se klavírním virtuosem nezabránila ani válka. Během občanské války Maksim cvičil v suterénu hudební školy ve svém rodném městě. Jeho vytrvalost sklidila své ovoce. Po čase získal několik ocenění na prestižních hudebních soutěžích a nahrál své první album, za které získal hned čtyři ceny Porin (Chorvatské Grammy).

Maksim Mrvica získal hudební vzdělání na několika prestižních konzervatořích v Chorvatsku, Maďarsku a ve Francii. V současné době je jedním z nejlépe prodávajících crossover pianistů na světě. Na svém kontě má osm studiových alb, kterých se prodalo více než čtyři miliony kusů ve více než 57 zemích.

Maksim Mrvica na koncertech zahraje svůj klasický crossover program. Kombinuje klasické klavírní skladby s moderními prvnky, ale hraje i standartní klasické klavírní kusy. Uslyšíte tedy světoznámé skladby jako The Godfather Theme, Exodus, filmovou Mission Imposible, ale i dnes již známé skladby psané přímo pro Maksima Chroatian Rhapsody nebo Claudine.

Předprodej na pražský a brněnský koncert www.ticketpro.czMrvica