Kouzlo starých časů

16.12.2016 / Zprávy / Martina Klausová

Pojďte zavítat do doby, kdy dámy byly obletovány a pánové se mohli cítit jako jejich ochránci. Potěšte své oko a nechte se pohladit po duši v nově zrekonstruovaném prostoru barokního domu U Černého beránka přímo pod jižními palácovými zahradami Pražského hradu, kousek od Starých zámeckých schodů. V Muzeu Kouzlo starých časů Valdštejnské ulici najdete unikátní sbírku historických oděvů a textilií z let 1850-1930 i doplňkových předmětů souvisejících s tímto obdobím.

Společnost Kouzlo starých časů se specializuje nejen na výstavní činnosti historických oděvů a textilií, ale i výstavní projekty, vzdělávací činnost v oblasti výtvarného umění a zahradní architektury, vydává vlastní publikace a realizuje výstavy pro jiná muzea.

Současné projekty společnosti Kouzlo starých časů navazují na šestileté období, ve kterém společnost zrekonstruovala historický objekt - zahradní dům Ratibořice a připravila zde 14 výstav převážně s historickou tématikou, 15 uměleckých kurzů a mnoho další kulturních a společenských akcí.

V současné době v Muzeu Kouzlo starých časů najdete unikátní soukromou sbírku viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit, která je v Evropě vskutku ojedinělá. Vystaveno je kolem stovky exponátů pocházejících z celého světa, dokumentujících výjimečnost a um předchozích generací.

V muzeu můžete zakoupit zbrusu novou publikaci edice S elegancí a noblesou, která je součástí výstav, které pod stejným názvem Muzeum Kouzlo starých časů pořádá. Brožura je věnována období 1910-1912, nazývaném též Titanic érou , které je považováno za bezstarostnou předválečnou epochu rozmachu, míru a spokojenosti v Evropě. Ve sběratelském salonku pak najdete rozmanité drobné sběratelské předměty z let 1920-1930 - textil, stříbro, grafiku.

Svým blízkým můžete udělat radost dárkovým poukazem na romantické ubytování v historických prostorách Malé Strany. Rovněž se můžete zúčasnit výtvarných kurzů, pořádaných pod vedením zkušených lektorů v Jižních palácových zahradách. 

To vše a mnohem více najdete v nabídce společnosti Kouzlo starých časů.

Do 29. ledna 2017 zde navíc můžete navštívit výstavu exponátů ze soukromé sbírky odrážející pompéznost života vyšších společenských vrstev na konci 19. století s názvem V sametu a hedvábí.

Muzeum můžete navštívit i během vánočních svátků:
25.12. - 30.12.2016 otevřeno každý den
31.12.2016 a 1.1. 2017 zavřeno

V sametu

Kouzlo

kouslo

kouzloKouzlokouzlo