Legendy 2019

13.5.2019 / Zprávy / Martina Klausová

Ve dnech  17. – 19. 5. 2019 se na pražském Výstavišti v Holešovicích uskuteční již 6. ročník největší automobilové slavnosti v Čechách. Návštěvníci se mohou těšit na nabitý program a prohlédnout si více než tisícovku unikátních exponátů na jednom místě. Čeká je také exhibice Freestyle motokrosu, jízdy závodních a offroadových speciálů, autogramiády a setkání s osobnostmi motorsportu. V Průmyslovém paláci pak uvidí exkluzivní historické vozy a výběr luxusních supersportů.

Po loňské oslavě automobilové historie Československa se letošní šestý ročník slavnosti LEGENDY zaměřuje na ikonické značky amerického automobilového průmyslu.

K vidění budou, kromě amerických osobních automobilů, také legendární trucky, pick-upy a motocykly. Na své si přijdou milovníci amerických filmových vozů, kteří si prohlédnou třeba legendární Ford Mustang „Eleonor“ z filmu 60 sekund či verzi „Bullitt“ ze stejnojmenného filmu s nezapomenutelným hercem Steve McQueenem.  

Vedle zmíněného hlavního tématu „Made in USA“ však přinese tato slavnost i letos víkend plný zábavy pro celou rodinu. Stejně jako minulý rok, jsou letošní LEGENDY koncipovány formou několika oddělených prostranství a pavilonů, kde mohou návštěvníci obdivovat více jak jeden tisíc exponátů s celkovou hodnotou přes jednu miliardu korun.

Samostatné expozice budou mít na slavnosti také vybrané automobilky, příkladně Mercedes-Benz, Toyota, Subaru, Ford, Jaguar, Land Rover a další. Významné výročí 100 let od svého založení oslaví na slavnosti LEGENDY francouzská značka Citroën. Novinkou šestého ročníku slavnosti LEGENDY bude rovněž dynamická prezentace vozů zvaná Grand Tour, která nahradí loňský exhibiční okruh.

Cenově zvýhodněné vstupenky jsou již předprodeji na webu legendy.cz. Cena základního jednodenního vstupného na místě je 490 Kč, zlevněné vstupně 250 Kč pro děti nad 150 cm výšky a tělesně postižené s doprovodem. Děti do 150 cm výšky mají opět vstup v doprovodu dospělých zdarma. Možné je také navštívit slavnost pouze v pátek za cenu 390 Kč. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu veřejnosti o zmíněnou automobilovou slavnost s limitovanou kapacitou parkovacích míst doporučuje její pořadatel návštěvníkům využití především prostředků MHD. V pátek bude slavnost LEGENDY otevřena od 14h do 20h, v sobotu od 9h do 20h a v neděli od 9h do 17h.   

Legendy