Lenka Filipová podpoří oběti domácího násilí

29.10.2018 / Zprávy / Martina Klausová

V Pražské křižovatce se 12. listopadu od 19:00 hodin uskuteční další z řady benefičních koncertů na podporu obětí domácího násilí. Tentokrát bude hvězdou večera LENKA FILIPOVÁ, která předvede virtuózní hru na klasickou kytaru a zazpívá známé hity i francouzské šansony. Celý výtěžek z koncertu tradičně půjde na odbornou pomoc obětem domácího násilí, které nalezly útočiště v utajeném azylovém domě ACORUSu pro ženy a matky s dětmi.

Historie benefičních koncertů pro ACORUS v Pražské křižovatce (prostoru, který spravuje Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97) se začala psát v roce 2014. Po Lucii Bílé s Petrem Maláskem, Davidu Kollerovi a Tomáši Klusovi letos oběti domácího násilí benefičním vystoupením podpoří kytaristka a zpěvačka Lenka Filipová.
Díky benefičním koncertům již ACORUS získal 450 tis. korun.  Za to patří velký díky všem dárcům a partnerům. Letos se sponzory koncertu staly firmy The Irish Times, Mary Kay a PRK Partners.
"Letošní koncert pro ACORUS se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách (který připadá na 25.11.). V tomto období je obzvlášť důležité veřejně mluvit o domácím násilí a zároveň motivovat ty, kdo jsou jím ohroženi, aby se nebáli požádat o pomoc," uvádí za pořadatele - centrum ACORUS - Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky.
Na úvod koncertu vystoupí pěvecký sbor FRANGULA CHORUS. 

Mediálním partnerem koncertu je i rádio Classic Praha.

Acorus Filipová