Letní hornové kurzy Broumov

Od 2. do 8. srpna proběhne v broumovském klášteře šestý ročník Letních hornových kurzů. Kurzy se uskuteční v téměř nezměněném rozsahu a pod vedením hornistky Zuzany Rzounkové přivítají zahraniční lektory z Německa a Polska. Přihlášky je možné podávat do konce června.

Kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií a zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku. Účastníci se mohou přihlásit až do 30. června. I v evropském měřítku se jedná o mimořádnou akci reprezentující Broumovsko nejen mezi mladou generací hornistů.

Jsem šťastná, že se k nám opakovaně vrací studenti a přátelé lesního rohu. Moc se těším, že se opět všichni společně setkáme a prožijeme krásný týden spojený po dlouhé době karantény s živými koncerty. Mezi zahraničními lektory přivítáme sólohornistu Mnichovské filharmonie Jörga Brücknera a polského hornistu a dirigenta Dariusze Mikulského," uvedla zakladatelka a umělecký garant kurzů, hornistka Zuzana Rzounková.

Na účastníky čeká týdenní program pod vedením renomovaných zahraničních i českých lektorů. Garantem kurzů je Zuzana Rzounková, sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a pedagog JAMU, zahraničními lektory budou sólohornista Mnichovské filharmonie Prof. Jörg Brückner a polský hornista a dirigent Dariusz Mikulski. Mezi dalšími lektory se objeví Jindřich Petráš, děkan Hudební fakulty JAMU v Brně, Jan Vobořil, sólohornista České filharmonie, nebo Lenka Němcová, pedagožka ZUŠ v Polici nad Metují a v Broumově. O klavírní doprovod hornistů se postarají pianisté pod vedením Jany Goliášové

V rámci kurzů probíhají kromě individuálních i skupinových lekcí také přednášky, koncerty účastníků v Opatských sálech kláštera, skupinové halali na nádvoří, výstava lesních rohů i mimohudební program zahrnující meditace, prohlídku broumovského kláštera, ad. V plánu je společný koncert účastníků v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích i koncert lektorů v rámci festivalu Za poklady Broumovska, který se uskuteční v sobotu 8. srpna od 18 hodin v kostele sv. Prokopa v Bezděkově nad Metují. 

Podcast