Libor Pešek zahájil 23. sezónu ČNSO

5.10.2015 / Zprávy / Marek Šulc

Předehrou k opeře Bedřicha Smetany Libuše zahájil ČNSO pod vedením šéfdirigenta Libora Peška svou 23. sezónu. Obecní dům během prvního koncertu aplaudoval ve stoje také Janáčkově Simfoniettě a Ivo Kahánkovi, který zahrál Čajkovského klavírní koncert č.1 b moll.

ČNSO čeká velmi náročná sezóna - kromě vlastních koncertů v Obecním domě bude účinkovat v rámci evropského turné filmové hudby Nino Roty "Kmotr Live", které startuje 7. října v Krakově a 28. listopadu doprovodí pěvce Andreu Bocelliho na jeho Vánočním koncertu v pražské O2 aréně. 15. prosince pak orchestr nabídne vlastní "Filmové vánoce" s hudbou Irvinga Berlina, Johna Williamse nebo Karla Svobody. "Pro příští rok plánujeme už 12. ročník Prague Proms. Přivezeme opravdové lahůdky," naznačil zakladatel festivalu a ředitel ČNSO, trumpetista Jan Hasenöhrl.

Český národní symfonický orchestr letos nahrál soundtrack hudby Ennia Morriconeho k filmu Quentina Tarantina "The Hateful Eight", kterého se oba umělci v Praze osobně účastnili. Podílel se rovněž na vzniku Vánočního alba operní legendy Plácida Dominga, jež vydává Sony Classical 30. října.