Mezinárodní týdny tance

9.4.2018 / Zprávy / Martina Klausová
Od 15. dubna do 20. května 2018 proběhne v Praze 32. ročník Mezinárodních týdnů tance.

V neděli 15. dubna od 19.00 hodin se ve Vinohradském divadle uskuteční večer s názvem „JUNIOR GALA“. Vystoupí bavorský Junior Balet Mnichov se třemi choreografiemi: slavné „Jardi Tancat“ Nacha Duata, kvartet „3 preludes“ Richarda Siegala a zcela nové dílo Štěpána Pechara a Ondřeje Vinkláta vytvořené pro Mnichov: „Car chce spát“.  Dále vystoupí dvě známá pražská juniorská tělesa: Bohemia Balet (Taneční konzervatoř hl. m. Prahy) s novinkou od Hany Litterové „Dům Doni Bernardy“ a Balet Praha Junior (Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium) s dílem Lidie Wos (Švédsko) „Pět nebeských sól“ a ukázkou z domácí dílny – duetem Šimona Kubaně „Opus 13“.

Ve středu 25. dubna od 19.00 hodin proběhne ve Švandově divadle „Happening tanečních konzervatoří“. S ukázkami svého repertoáru vystoupí studenti z Györu, Bratislavy, Brna a Prahy a budou prezentovat to nejlepší, co se letos urodilo na středoevropských uměleckých školách.

V pátek 27. dubna od 15.00 hodin proběhne na piazettě kostela Sv. Václava ve Štefánikově ulici před radnicí Prahy 5 „MTT Open Air“. Vystoupí oba studentské soubory TCP – tedy Balet Praha Junior a Baby Balet Praha.

Přehlídku uzavře „GALA MTT“, které proběhne v neděli 20. května od 19,00 hodin opět v Divadle na Vinohradech. Divadlo bude patřit těm nejlepším z tzv. „nezávislého“, tedy „nekamenného“ komorního tanečního divadla.  Historickým  průkopníkem tohoto fenoménu je Pražský komorní balet, který se v neděli 20. 5. připomene novým ambiciózním repertoárem a novými vizemi. Představí se také unikátní 2. generace DekkaDancers, což jsou převážně sólisté Baletu ND, kteří vedle svého působení ve Zlaté kapličce též vytvářejí a strhujícím způsobem interpretují svůj vlastní originální repertoár. Program doplní Balet Praha Junior (TCP).

Součástí festivalu budou i semináře, masterclassy a workshopy – většinou v sídle TCP na Žvahově – určené profesionálním tvůrcům, asistentům, pedagogům a interpretům.

MTT