Na Broumovsku budou znít lesní rohy

Tento týden rozezní festival Za poklady Broumovska lesní roh v různých podobách. Ve středu 5. srpna vystoupí v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích účastníci Letních hornových kurzů. V sobotu 8. srpna se pak v martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina představí lektoři kurzů, Zuzana Rzounková a Jan Vobořil a jejich zahraniční kolegové, hornisté Raimund Zell a Dariusz Mikulski.

Ve středu 5. srpna se od šesti hodin představí festivalovému publiku účastníci 6. ročníku mezinárodních Letních hornových kurzů. Oblíbenost akce se mezi mladými hornisty potvrdila i letos, počet účastníků se blíží k šedesátce. Kurzy probíhají celý tento týden v prostorách národní kulturní památky broumovského kláštera pod vedením zahraničních i českých lektorů - Zuzany Rzounkové, Raimunda Zella, Dariusze Mikulského, Jindřicha Petráše, Jana Vobořila a Lenky Němcové. Součástí kurzů jsou koncerty pro veřejnost, individuální i komorní lekce, workshopy i doprovodný program včetně prohlídky kláštera, nebo výstavy lesních rohů. V programu zazní hudba Carla Heinricha Hueblera, Jana Vobořila ml. a dalších.

Třetí srpnový koncert festivalu Za poklady Broumovska představí vedle zakladatelky Letních hornových kurzů Zuzany Rzounkové, sólohornistky Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK, a Jana Vobořila, sólohornisty České filharmonie, i zahraniční lektory - polského hornistu a dirigenta Dariusze Mikulského a německého hornistu působícího v Rakousku, Raimunda Zella. Čistě hornový repertoár oživí Trio pro lesní roh, klarinet a klavír Carla Reineckeho, ve kterém se jako host představí klarinetista Milan Polák. Patronem koncertu je Polské velvyslanectví v Praze. Na programu bude hudba Ludwiga van Beethovena, Josepha Haydna, Eugena Bozzy či Carla Reineckeho.

Kromě tradičního dobrovolného vstupného, které festival každoročně věnuje na záchranu kostelů, mohou posluchači podpořit festival na webu https://www.darujme.cz/projekt/1203098. Aktuální informace naleznou zájemci na webu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu. 

Podcast