Na Smetanově Litomyšli zítra místo Pavla Černocha zazpívá Ramón Vargas

Mexický tenorista odezpívá zítřejší program Hvězdy operního nebe spolu se sopranistkou Kristine Opolais místo tenoristy Pavla Černocha, který dle oznámení pořadatelů onemocněl.

Festival Smetanova Litomyšl oznámil včera na svém webu změnu účinkujících na zítřejším koncertě Hvězdy operního nebe, který v pátek 30.6. proběhne ve Festivalové hale. Místo Pavla Černocha, pro kterého to mělo být první vystoupení v České republice po delší době, vystoupí nakonec Mexičan Ramón Vargas.

Druhá účinkující večera - Kristīne Opolais - by měla vystoupit podle plánu. Na webu Smetanovy Litomyšle je také stále uveden beze změny původní program, tedy části operních děl skladatelů Verdiho, Dvořáka, Pucciniho, Leoncavalla, Giordana a Ciley.

Jedná se přitom o již druhou změnu v tomto programu: původně měla s Pavlem Černochem zpívat Maria Agresta, koncem května však bylo oznámeno, že místo ní vystoupí právě Kristīne Opolais. O svém dlouholetém přátelství s touto lotyšskou sopranistkou Pavel Černoch mimo jiné mluvil začátkem června na Classic Praha v telefonickém rozhovoru.

Dvaašedesátiletý Mexičan Ramón Vargas je proslulým interpretem lyrického a belcantového tenorového repertoáru, držitel ceny ECHO Klassik a řady dalších ocenění. Jako spolehlivá náhrada za indisponovaného kolegu se Vargas osvědčil už v roce 1992 při svém debutu v Metropolitní opeře, kde tehdy zaskakoval za Luciana Pavarottiho jako Edgardo v opeře Lucia di Lammermoor. Zítra to bude v Litomyšli za Pavla Černocha.

Foto: Ramón Vargas (©Lou Valérie Dubuis)

Podcast