Národní divadlo představilo sezónu 2015/2016

25.2.2015 / Zprávy / Marek Šulc
Národní divadlo (ND) v Praze od září 2015 do června 2016 nabídne na všech svých jevištích v Národním divadle, Státní opeře, Stavovském divadle a na Nové scéně celkem 21 premiér. Symbolické zahájení divadelní nové sezony se uskuteční 6. září na piazzetě Národního divadla. 

Osm premiér připravuje v sezoně 2015/2016 Opera ND a Státní opera. Dvě díla v rámci jednoho večera budou mít premiéry 22. a 23. října 2015. Půjde o první operu Igora Stravinského Slavík a poslední operu Petra Iljiče Čajkovského Jolanta. V ND je uvede režisér Dominik Beneš spolu s dirigentem a hudebním ředitelem moskevské Nové opery Janem Lathamem-Koenigem. Státní opera otevře novou sezonu dramatem Vincenza Belliniho Norma s Marií Fajtovou v titulní roli. Režisérem inscenace je mladý japonský umělec Tomo Sugao. 

Tři premiéry připraví soubor baletu, činohra pod vedením Daniela Špinara nazkouší devět nových inscenací. Osm operních titulů rozšíří repertoár souboru Opery ND a Státní opery. Novým projektem přispěje i Laterna Magika. 
Divadelní sezona 2015/2016 bude první sezonou nového uměleckého ředitele Činohry ND Špinara, předposlední sezonou uměleckého šéfa Baletu ND Petra Zusky a poslední sezonou před zahájením rekonstrukce budovy Státní opery.

ND přešlo ve stávající sezoně na nový prodejní systém a automatizované odbavení vstupu do hlediště. Celosezonní předplatné 2015/16 se začne prodávat stávajícím abonentům sezony 2014/15 od 2. března, volný prodej pro všechny zájemce začne 30. března. Abonmá na nadcházející sezonu zahrnuje například premiérovou předplatitelskou skupinu nebo online prodej předplatného se všemi možnostmi nákupu a zaplacení.