Netrebko odstoupila z představení v Mnichově

5.11.2014 / Zprávy / Marek Šulc
Důvod? Odlišný pohled na to, jak by měla nová Pucciniho Manon Lescaut v Mnichově vypadat. Intendant mnichovské Státní opery Nikolaus Bachler ve svém tiskovém prohlášení oznámil, že Anna Netrebko se v průběhu přípravy nové inscenace Pucciniho opery rozhodla od spolupráce na roli Manon odstoupit. Premiéra je přitom už příští sobotu a všech sedm letošních představení je kvůli ohlášenému hvězdnému obsazení už dlouho předem beznadějně vyprodáno. Jonas Kaufmann jako Des Grieux se v Bavorské státní opeře bude muset obejít bez Anny Netrebko coby Manon. 

Namísto Anny Netrebko v titulní roli Pucciniho Manon Lescaut v hudebním nastudování Francouze Alaina Altinoglu v Mnichově narychlo sehnali lotyšskou sopranistku Kristīne Opolais, která v Bavorské státní opeře před časem zaujala především jako Dvořákova Rusalka. 

Režisérem chystané premiéry je Němec Hans Neuenfels, který na sebe v posledních letech upozornil především kontroverzní podobou Wagnerova Lohengrina v Bayreuthu, pro Mnichov před časem nastudoval Mayrovu operu Medea in Corinto.