Newyorská MET ruší kino přenosy

24.3.2020 / Zprávy / Marek Šulc

Metropolitní opera ruší všechna představení v sezóně 2019/20. Rozhodnutí se týká i třech zbývajících přenosů do kin. Chystané přenosy oper Bludný Holanďan, Tosca a Marie Stuartovna se tedy neodehrají ani v náhradních termínech. Met se mezitím připravuje na novou sezónu, kterou na podzim otevře Anna Netrebko v nové produkci Aidy. 

„Je to pro nás zničující, ale jednoduše nemůžeme hrát a musíme letošní sezónu ukončit,“ uvedl generální ředitel Met Peter Gelb. „Děkujeme našim věrným divákům. Těšíme se, až se na podzim všichni opět shledáme,“ vzkazuje.

Operní dům i přesto připravuje sezónu přímých přenosů 2020/21. Hned v prvním přenosu v říjnu 2020 zazáří Anna Netrebko v novém nastudování Aidy. Příznivci opery se ale mohou těšit i na další precizní produkce osvědčených klasických děl, jakými jsou Kouzelná flétna, Don Giovanni, Fidelio, případně Nabucco nebo Trubadúr. 

Metropolitní opera v mezičase otevřela svůj bohatý archiv a zpřístupnila záznamy ze 14 sezón přímých přenosů The Met: Live in HD. Poslední březnový týden je na programu série oper Richarda Wagnera. „Chceme milovníkům opery v těchto neklidných časech nabídnout trochu útěchy,“ vzkazuje Gelb. Podle jeho slov si každý den vyhledá web www.metopera.org na půl milionu lidí.