Nigel Kennedy v Praze

13.3.2018 / Zprávy / Martina Klausová

Nejslavnější britský houslista a vášnivý fanoušek fotbalového klubu Aston Villa Nigel Kennedy přijede 14. března 2018 zahrát českému publiku Vivaldiho, Bacha, ale i Gershwina. Koncert s podtitulem „Bach, Kennedy, Gershwin“ se za doprovodu dalších pěti hudebníků bude konat v pražském Kongresovém centru.

Nigel Kennedy je nejprodávanějším houslistou všech dob. Patří k nové generaci umělců, kteří dosáhli úspěchů jak v klasické hudbě, tak v jazzu a rocku. Na jevišti si občas sundával sako a kravatu. „Tak jsem si vytvořil přímý vztah k divákům, uvědomili si, že jsem stejný jako oni. Moje hudba jim tak byla mnohem bližší.“
Kennedy vyniká nejen ve světě klasické hudby. Proslavil se svojí interpretací Jimiho Hendrixe nebo legendárních The Doors.
Spolupracoval s ikonami rocku a popu, mezi něž patří Sir Paul McCartney, Kate Bush, skupiny The Who, Led Zeppelin, Robert Plant a mnoho dalších.
Nigel Kennedy je také zkušený hudební režisér a tvůrčí hudební osobnost. Založil vlastní orchestr Orchestra of Life a mnoho let vede Polský komorní orchestr. Zároveň pravidelně organizuje hudební festivaly a dal dohromady mnoho kapel a hudebních formací, se kterými rovněž vystupuje. Díky tomu ho můžeme vidět hrát po boku jazzových nebo klezmerových spoluhráčů.
Kennedy byl mnohokrát nominován na cenu Grammy. Na koncertech vystupuje se skladbami od barokní éry až po současnost. Jeho poslední album My World se ve Velké Británii dostalo na vrchol žebříčku klasických skladeb.
Pro české fanoušky Nigel Kennedy 14. 3. 2018 chystá barvitý program od klasiky až po současnost.  

Kennedy