Noc divadel 2016

15.11.2016 / Zprávy / Martina Klausová

Sobota 19. listopadu bude patřit všem velkým i malým milovníkům divadelního umění, protože v tento den proběhne Noc divadel 2016. Její podrobný program najdete na webových stránkách www.nocdivadel.cz. Jako v minulých letech, i letos se mohou návštěvníci těšit na speciální akce připravené jen pro tento jediný den v roce. Chystají se kromě představení také diskuze s tvůrci, divadelní dílny a workshopy, prohlídky divadelního zákulisí i dobrodružná hra v ulicích!

Jako obvykle se v rámci Noci divadel objeví různorodý program pro všechny věkové kategorie – od nejmenších diváků po jejich prarodiče. Třeba kladenské Divadlo Lampion si pro diváky připravilo kromě výtvarné dílny a hudebního představení Cipísek volně na motivy známé pohádky, také dobrodružnou hru v ulicích Kladna. Ta je inspirována Záhadou hlavolamu, podle které také v současnosti vzniká nová inscenace Divadla Lampion.

Malé i velké diváky jistě zaujme také možnost nahlédnout do zákulisí divadel. Komentované prohlídky připravují divadla v Praze, Brně, Kladně a třeba i Plzni. A další se jistě připojí. V rámci Noci divadel tak budou moci diváci nahlédnout za oponu nejrůznějších divadel od tradičního prostoru Karlínského hudebního divadla, loutkového Divadla Spejbla a Hurvínka nebo třeba alternativního prostoru Studia ALTA. Nováčkem na Noci divadel je Studio DVA, které diváky láká na interaktivní bojovku v zákulisí divadla, jejíž součástí bude i divadelní kvíz a soutěž o ceny. Náročnější dospělí diváci pak jistě ocení kromě prohlídek i program v Divadle Archa, kde se prolne Noc divadel s festivalem Akcent a bude uvedena mimo jiné také inscenace Made in Macau 2.0  zcela zdarma.

Česká Noc divadel je součástí mezinárodní sítě European Theatre Night. Během předchozích tří ročníků se Noc divadel v České republice stala největší divadelní akcí svého druhu v Evropě. Noc divadel se koná tradičně vždy třetí listopadovou sobotu a probíhá ve všech městech a zemích současně. Přijďte a zažijte neopakovatelnou atmosféru tohoto mezinárodního divadelního svátku.