Nová sezóna v MDP

26.8.2016 / Zprávy / Martina Klausová
Nová divadelní sezona 2016/17 přinese sedm premiér. Městská divadla pražská navíc chystají pro návštěvníky řadu novinek nejen v programu. Diváci se mohou těšit na Divadelní ABCedu, workshopy Henriety Hornáčkové pro rodiče a děti, pravidelná živá hudební vystoupení, která odstartuje jazzový koncert Laca Decziho v říjnu. Nákup vstupenek usnadní přehlednější mobilní stránky, stálí diváci budou moci využít novou aplikaci, díky níž se dozvědí o speciálních nabídkách a akcích jako první. Zážitek z představení v Divadle ABC zpříjemní nové sedačky a zvuková technika. 

Městská divadla pražská rovněž pokračují v omlazování souboru, po Michaelu Vykusovi a Nině Horákové se proto rozroste o nové členy Petru Tenorovou a Aleše Bílíka. Ty pak doplní ještě doposud hostující Milan Kačmarčík. Kmenovým režisérem se stává Pavel Khek. 

V Divadle ABC chystá režisér Ondřej Zajíc na listopad hru Pavla Kohouta August August, august o zápasu krásného snu s neúprosnou realitou. V březnu připraví režisér Pavel Khek jednu z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara Macbeth o zhoubném pokušení moci. A v červnu režisér Petr Svojtka s dramaturgem Jiřím Janků uvedou českou premiéru autorského projektu 60´s aneb Šedesátky.

V Divadle Rokoko nastuduje v listopadu Petr Svojtka moderní grotesku Urse Widmera Top Dogs o rekvalifikaci manažerů propuštěných z vysokých funkcí. V lednu se odehraje Premiéra mládí Christiana Giudicelliho. Bláznivou komedii o dvou mimořádných ženách a jednom velkém dobrodružství nastuduje režisérka Jana Ryšánek-Schmiedtová a v hlavních rolích se představí Jitka Smutná a Dana Syslová. Březnovou premiérou bude hra Jeana-Clauda Carrièra Konkurz, kterou zrežíruje Ondřej Zajíc. Hra slavného dramatika a filmového scenáristy je nejen o hercích, ale klade i zásadní otázky lidské existence ve světě, kde téměř všechny hodnoty přestaly platit. Sezonu v Divadle Rokoko uzavře autorský projekt Čapek o posledních měsících spisovatelova života, který společně připraví režisér Pavel Khek a dramaturgyně Věra Mašková.

Divadelní ABCeda a další obohacení programu

Novinkou budou divadelní workshopy pro rodiče a jejich ratolesti pod vedením herečky a zkušené lektorky Henriety Hornáčkové. Dílny rodinám nabídnou nejen netradiční zážitek, ale především budou rozvíjet umělecké cítění dětí, jejich myšlení a fantazii. Rodičům pak přinesou možnost strávit s dětmi čas aktivně a intenzivně. Divadelní ABCeda bude rozdělena na dvě věkové kategorie (pro děti od 3 do 7 let a od 7 do 12 let). Zahrnovat bude improvizační a pohybová cvičení, námětové hry, práci s textem, rytmická cvičení a trénink komunikačních dovedností, díky nimž si na konci divadelní dílny rodiče s dětmi zahrají své vlastní představení. Divadelní ABCeda se bude poprvé konat 15. října pro mladší věkovou skupinu.

Pravidelná živá vystoupení zahájí 19. října koncert Laca Decziho & Celula New York v Divadle ABC. Kromě toho budou Městská divadla pražská pokračovat v pořádání Soirée osobností Městských divadel pražských, Dámských jízdách, Hereckých kurzech pro neherce či v Představeních pro nezadané. Chybět nebudou ani oblíbená Setkání s tvůrci po představení a v neposlední řadě 6. ročník Vánočního festivalu.