Novinky ze života Pavel Haas Quartet

17.2.2015 / Zprávy / Marek Šulc

Mezinárodně úspěšný Pavel Haas Quartet vystoupí 18. února 2015 v londýnské Wigmore Hall, kde tentokrát uvede spolu se skotským perkusistou Colinem Curriem program sestavený ze skladeb českých autorů: Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Pavla Haase a v anglické premiéře přednese Kvintet pro dvoje housle, violu, violoncello a marimbu od Jiřího Gemrota. 

Na dalších koncertech ve Španělsku, Francii a Dánsku bude Pavel Haas Quartet spolupracovat i s výjimečným německo-japonským violoncellistou Danjulem Ishizaku, ruským pianistou Denisem Kozhukhinem a s argentinskou mezzosopranistkou Bernardou Fink.

Pro příznivce mnoha mezinárodními cenami ověnčeného Pavel Haas Quartet je však důležitým datem 17. duben 2015, kdy Supraphon vydá jeho šesté studiové album. Po Gramophone Award 2014 oceněné nahrávce Schubertova Smyčcového kvartetu č. 14 d moll „Smrt a dívka“ a Kvintetu C dur se kvarteto opět vrací k českému skladateli. Nová nahrávka přinese smyčcové kvartety Bedřicha Smetany č. 1 „Z mého života“ a č. 2. Supraphon vydá album ve stejný den v celosvětové distribuci a zároveň i v digitálních servisech, jako jsou například iTunes či Spotify.