Opera 2015

18.12.2014 / Zprávy / Martina Klausová

Festival hudebního divadla OPERA je jediná periodická přehlídka reprezentativních inscenací všech českých a moravských profesionálních operních souborů. V roce 2015 se ho navíc zúčastní všechny tři slovenské profesionální soubory.

Festival se koná od roku 1993 každý druhý rok na prestižních pražských scénách (především historická budova Národního divadla, Stavovské divadlo, Státní opera Praha). Pravidelně konfrontuje směřování i úroveň jednotlivých souborů a rozšiřuje operní nabídku v Praze – nabízí tituly, které se v Praze nehrály po několik desetiletí (nebo dokonce vůbec), i jiný pohled na tituly, které jsou v současné době na repertoáru pražských divadel. V neposlední řadě festival představuje také pozoruhodné osobnosti (režiséry, dirigenty, pěvce a další umělce), které působí na oblastních operních scénách.

12. ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2015 pořádá Jednota hudebního divadla za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a všech zúčastněných divadel.

Čestný festivalový výbor 
Soňa Červená, Libuše Domanínská, Ludmila Dvořáková, Dagmar Pecková, Jan Klusák, Jiří Kout, Richard Novák, Štefan Margita, David Pountney.

Záštitu nad 12. ročníkem Festivalu hudebního divadla Opera 2015 převzali:
Livia Klausová, velvyslankyně České republiky ve Slovenské republice
Peter Weiss, velvyslanec Slovenské republiky v České republice

http://www.festival-opera.cz/