Opera Costanza e Fortezza zazní Polsku

8.8.2016 / Zprávy / Marek Šulc
Musica Florea přijala opět pozvání na festival barokní hudby a umění Baroque Explorations do polské Szczawnice. Přiveze slavnostní operu Johanna Josefa Fuxe Costanza e Fortezza. Představení se uskuteční 25. srpna.

Slavnostní opera byla zkomponována v roce 1723 v Praze, Musica Florea toto opulentní barokní dílo nastudovala minulý rok. Pod režijním vedenímTomáše Surého, v choreografii Heleny Kazárové, s hostujícími operními sólisty a tanečníky souboru Hartig Ensemble – tance a balety třech staletí jde o unikátní inscenaci. Vychází z dobových inscenačních postupů a předkládá divákům podívanou, v níž není nouze o dramatické scény, virtuózní pěvecké a taneční výkony a všudypřítomnou barokní symboliku. Inscenace vznikla v koprodukci s Evropským hlavním městem kultury Plzeň 2015.
 
Festival Baroque Explorations (Barokowe Eksploracje) se v polské Szczawnici koná od roku 2011. Organizuje jej soubor Szczawnica Chamber Choir a festival zahrnuje koncerty, recitály, divadelní inscenace a mnoho dalšího. Zvány jsou především soubory ze států střední Evropy, mezi něž patří Musica Florea, která v rámci festivalu uvedla již Scarlattiho operu Armida v roce 2012.