Podpořte SOS Česko s BELFIATO QUINTETEM

Komorní soubor Belfiato Quintet, složený z hudebníků České filharmonie, Národního divadla, PKF - Prague Philharmonia a ZUŠ Na Popelce, působí na hudební scéně již více než 15 let a vystupuje po celé Evropě. Belfiato se rozhodlo uspořádat dárcovskou výzvu ve prospěch dobročinné sbírky SOS Česko neziskové organizace Člověk v tísni. Sbírka je uspořádána na pomoc lidem a rodinám, které se v důsledku současné epidemie nemoci COVID-19 ocitnou v tíživé situaci. 

Výzva se koná ve spolupráci s Člověkem v tísni prostřednictvím dárcovské platformy Darujme.cz a bude se konat od 14. dubna do 14. května 2020. V rámci ní se Belfiato rozhodlo přispěvatelům věnovat dosud nezveřejněnou nahrávku z živého koncertu k 10. výročí souboru. Koncert se konal v Sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci v Praze. Na záznamu je možné slyšet skladby Antonína Rejchy, Pavla Haase, Eduarda Douši, Henri Tomasiho či Francise Poulenca a společně s Belfiato Quintetem se na něm představí i klavírista Lukáš Klánský. Záznam pořídil a o zvukovou podobu nahrávky se postaral doc. Ondřej Urban.

„Děkujeme Belfiato Quintetu za nezištnou podporu. Díky nim umění pomůže ohroženým lidem v České republice a navíc potěší v karanténě každého, kdo se zapojí." (Rebeka van Overloop, Člověk v tísni)

„Kvintety Antonína Rejchy a Pavla Haase jsme oba vydali na CD. Ale třeba Tomasiho tance jsme od koncertu nehráli a je to asi jediná nahrávka, na které je máme natočené.” (Ondřej Šindelář, Belfiato Quintet) 

Belfiato CD

Podcast