Pražské jaro bude i na Kampě

9.5.2016 / Zprávy / Marek Šulc

Pražské jaro, festival nového cirkusu a divadla Letní Letná, Česká telekomunikační infrastruktura a.s. a Česká televize vás zvou 12. května od 17.00 hodin do parku na Kampě.

Těšit se můžete na promítání, artistické výkony z produkce Letní Letné a vrchol večera, přímý přenos zahajovacího koncertu 71. ročníku Pražského jara z Obecního domu v podání České filharmonie a Paava Järviho.

Akce se koná za každého počasí. Sezení na trávě – deky a (pod)sedátka doporučujeme vzít s sebou. Přímo na místě možnost zakoupit chutné občerstvení v piknikovém stylu!

Zahajovací koncert bude v přímém přenosu promítán v sedmi kinech napříč Českou republikou (Hradec Králové, Havířov, Jablonec nad Nisou, Kopřivnice, Náchod, Velké Přílepy, Zlín) a také ve slovenském Liptovském Mikuláši.  

„Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) jako generální partner festivalu Pražské jaro má v letošním roce tu čest uvést zahajovací koncert celého festivalu, cyklus Má vlast v podání České filharmonie a dirigenta Paava Järviho, který se již tradičně koná ve výroční den úmrtí skladatele Bedřicha Smetany. Vítáme možnost být generálním partnerem tak věhlasné hudební události a zároveň chceme tomuto svátku hudby přinášet i novou inspiraci. Proto tento zahajovací koncert budou moci letos díky CETIN zdarma sledovat fanoušci klasické hudby online přenosem v parku Kampa, a zároveň také v 7 kinech v České republice a v jednom kině ve Slovenské republice. Pevně doufáme, že Vás tyto novinky potěší a stanou se nedílnou součástí podoby festivalu i v příštích letech,“ říká Michal Frankl, člen představenstva generálního partnera festivalu, České telekomunikační infrastruktury.