Před Rudolfinem se bude vznášet světelná síť

9.10.2015 / Zprávy / Martina Klausová

V rámci blížícího se videomappingového festivalu Signal přiveze jedno ze svých velkolepých světelných děl do Prahy i americká umělkyně Janet Echelman. Téměř tunová síť, vytvořená ze speciálních vláken, které jsou využívány pro výrobu skafandrů, se bude vznášet od 15. do 18. října před Rudolfinem. Její síťové sochy, které reagující na přírodní živly - vítr, vodu i sluneční paprsky, byly v letošním roce instalovány i v Londýně, Bostonu či Seatlu.

Návštěvníci Signal festivalu budou mít v polovině října možnost spatřit na Palachově náměstí v Praze monumentální síťovou konstrukci, jejíž koncept je inspirován zemskými jevy a přírodními silami. Konkrétní podoba sochy, levitující nad hlavami lidí, je vytvarována na základě dat o různých výškách vln Tsunami napříč oceánem, které vzniklo kvůli zemětřesení v Chile v roce 2010. Díky ultralehkým vláknům, patnáctkrát silnějších než ocel, může být veškerá konstrukce připevněná k místním budovám a architektonickým prvkům, aniž by je poničila, a ozvláštňovat tak veřejný městský prostor.

Co dalšího bude k vidění na festivalu Signal (15.-18.10.):

  • Kupole velikosti pětipatrového domu s interiérovou projekcí na Klárově
  • Videomapping na kostel sv. Ludmily na náměstí Míru, Palác Kinských na Staroměstském náměstí či 3D Videomapping na Letohrádek Kinských na Smíchově
  • Interaktivní světelný tunel v podzemí bývalého pomníku Stalin
  • Tváře návštěvníků promítané na Šítkovskou věž u Mánesu
  • Petřínská rozhledna jako mořská medúza