Připravit ke startu, pozor: Vzlet!

V Praze vzniká nový kulturní palác. Na jeho podporu startuje tento týden crowdfundingová kampaň.

Bývalé sokolské kino Vzlet v pražských Vršovicích se po rekonstrukci promění v nové pražské kulturní centrum. Jeho otevření je naplánované na jaro 2021. „Nový“ Vzlet vzniká unikátním spojením tří renomovaných kulturních pražských organizací – divadla Vosto5, barokního orchestru Collegium 1704 a vršovického Kina Pilotů. Na podporu Vzletu bude tento týden spuštěna crowdfundingová kampaň na platformě Donio.

Programově chce být Vzlet nejen významnou pražskou a českou kulturní institucí, ale má ambici hrát důležitou roli i v mezinárodním měřítku. Tak by se dal shrnout záměr Vzletu, který se znovuotevře na jaře 2021. Před samotným otevřením centra proběhne v listopadu a prosinci tohoto roku crowdfundingová kampaň „Připravit ke startu, pozor: Vzlet!“, která bude spuštěna na platformě Donio již tento týden. Jejím prostřednictvím bude moci veřejnost přispět na otevření Vzletu, konkrétně na zakoupení zvukového a světelného vybavení sálu a na vybavení kavárny. Kampaň je naplánována do poloviny prosince 2020.

Budova Vzletu – původní prvorepublikové kino ve Vršovicích – byla během své téměř stoleté existence prosperujícím biografem, zchátralým skladem filmového archivu i multifunkčním kulturním prostorem. Poslední roky zůstávala nevyužitá. Nyní prochází závěrečnou rekonstrukcí a čeká na svůj start v roce 2021, kdy bude otevřen jako nové kulturní centrum třemi renomovanými partnery – originálním autorským nezávislým divadlem Vosto5, světoznámým pražským barokním orchestrem Collegium 1704 a tradičním vršovickým Kinem Pilotů.

Foto: Collegium Vocale 1704 & Collegium 1704 © Petra Hajská 2015 (2) 11.11.2020

Podcast