Projekt Jan Hanuš 100

6.4.2015 / Zprávy / Marek Šulc

Tento rok 2. května uplyne 100 let od narození hudebního skladatele Jana Hanuše (1915–2004), významné osobnosti hudebního života druhé poloviny minulého století. Projekt Jan Hanuš 100, organizovaný rodinou skladatele a Nadací Fr. A. Urbánka, si klade za cíl připomenout v průběhu jubilejního roku to nejpodstatnější z Hanušovy orchestrální, komorní a sborové tvorby v podání předních českých sólistů, orchestrů a hudebních těles. 

Česká filharmonie, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie či Orchestr Berg zařadí skladby Jana Hanuše v rámci svých abonentních koncertů a hudebních festivalů (Pražské jaro, Moravský podzim, Smetanova Litomyšl).

Výsledkem je 29 koncertů na různých místech České republiky a 1 vědecká konference v Praze. U příležitosti Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech bude rovněž udělena cena Jana Hanuše. Více informací o projektu naleznete na www.janhanus100.cz. Nově také vznikly internetové stránky www.hanusjan.cz platforma, informující o životě a díle skladatele a jednotlivých koncertech a akcích v rámci jubilejního projektu Jan Hanuš 100.