Projekt Otevřené Rudolfinum pokračuje

2.7.2015 / Zprávy / Marek Šulc
Od začátku července bude opět pokračovat rekonstrukce budovy pražského Rudolfina, sídla České filharmonie (ČF) a Galerie Rudolfinum. Cílem dvouletého projektu s názvem Otevřené Rudolfinum je oživit prostory během koncertů a výstav, ale i mimo ně. Celkové investice nepřesáhnou 100 milionů korun. 

Rozsáhlá rekonstrukce Rudolfina začala loni v létě. Česká filharmonie na nynější opravy dostala od ministerstva kultury dotaci 65 milionů korun už v roce 2011. Dalších více než osm milionů korun poskytlo ministerstvo loni. Z vlastních zdrojů ČF dodala 11,6 milionu korun. Další miliony korun ministerstvo i ČF věnovaly na modernizaci energetického hospodářství budovy.

Počítá se s úpravami Dvořákovy síně, Dvorany, Sukovy síně, Sloupového sálu, Galerie Rudolfinum a zázemí účinkujících. První etapa nové rekonstrukce zahrnovala položení nové podlahy v hledišti i na pódiu, novou vzduchotechniku, přečalounění sedadel či další dámské toalety ve foyer. Investice si zatím vyžádaly 38 milionů korun. Projekt je naplánován do prosince příštího roku, sdělil projektový manažer Lukáš Duchek.

Sloupový sál by měl fungovat nejen jako kavárna vídeňského typu, ale také jako odpočinkové místo setkávání s výtvarným uměním a hudbou. Nově pojatá kavárna se rozroste do Dvorany, kde se budou prodávat i vstupenky do galerie nebo katalogy z výstav a hudební nosiče.