Rakouský ples v Praze

1.1.2018 / Zprávy / Martina Klausová

19. ledna 2018 se uskuteční v reprezentačních prostorách paláce Žofín na Slovanském ostrově další Rakouský ples. Rakouský ples navazuje na věhlasnou tradici vídeňských plesů a do Prahy každoročně přináší kousek vídeňské plesové atmosféry a v současné době je považován za vrchol pražské plesové sezony. Rakouský ples je tradičním místem mezinárodního setkávání mnoha osobností z oblasti politiky, z podnikatelské i kulturní sféry a neméně atraktivní je i pro mladé tanečníky.

Rakouský ples se koná pod záštitou Dr. Alexandera Van der Bellena, spolkového Pezidenta Rakouské republiky. Je pořádán Spolkem Rakušanů v České republice, koná se za laskavé podpory města Vídně a hlavního sponzora a je organizován společností Fortissimo Prague.

Při Rakouském plese jsou dodržovány obvyklé vídeňské plesové tradice. Ples je slavnostně otevírán předtančením mladých párů. Všichni hosté se společně roztančí ve tříčtvrtečním taktu, jakmile zaslechnou výzvu „Aller Walzer!“. Ti z hostů, kteří pozorně sledují slavnostní otevření, si pak snáze zatančí půlnoční čtverylku. Ta je samozřejmě vedena nejlepším tančením mistrem tak, aby si ji užili i méně zkušení tanečníci. Na závěr obdrží každá dáma při odchodu malý dárek, tradiční „Damenspende“. Tančit zde lze ovšem nejen valčík. Mezi návštěvníky diskotéky jsou vždy mladí i dříve narození hosté, kteří ples většinou opouštějí až v brzkých ranních hodinách.

Rakouský ples bude slavnostně zahájen ve Velkém sále, kde se bude velký orchestr po celý večer starat o tu správnou náladu. Ve stanu na Velké terase přístupné z Přísálí Velkého sálu návštěvníci najdou širokou nabídku občerstvení včetně vídeňských speciality od „Würstel“ až po „Wienerschnitzel “. Sklenku šampaňského a tapas si budou moci vychutnat v Taittinger Champagne Lounge a na Malé terase přilehlé k Lounge bude opět připravena kuřácká zóna v pohodlí vytápěného stanu. Moderní rytmy hosty roztančí na Diskotéce v Malém sále v přízemí a sousední Wiener Café Bar pak představuje originální propojení vídeňské kavárny a moderního koktejl baru.

V rámci Rakouského plesu vystoupí Český národní symfonický orchestr, Orchestr Josefa Hlavsy, Ewa Farna s kapelou a DJ Adam Nedvídek.

Slavnostního otevření plesu se zúčastní více než 30 mladých párů, půlnoční čtverylku všech hostů povede vídeňský taneční mistr Dr. Michael Hýsek.

Milou pozorností pro dámy (a jejich netančící partnery) je možnost zatančit si s profesionálními taxi tanečníky.

Rakouský ples je neziskovou akcí. V roce 2018 podpoří charitativní organizaci Pink Crocodile.