S hudbou v zádech krajem Antonína Dvořáka

6.3.2019 / Zprávy / Martina Klausová

Předprodej vstupenek na 51. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram byl zahájen a všichni příznivci klasické hudby nejen z regionu Příbramska mohou vybírat v pestrém programu tradičního festivalu. Letošní ročník se ponese v duchu motta „Mistr a jeho žáci“ a spojí tak Dvořáka skladatele s Dvořákem pedagogem. Od 24. dubna do 11. června 2019 jste srdečně zváni na řadu koncertních vystoupení, která nabídnou výtečné osobnosti české i zahraniční klasické scény.

K Hudebnímu festivalu A. Dvořáka Příbram neodmyslitelně patří také zajímavá koncertní místa, která jsou spojena s životem skladatele a jeho náklonností ke zdejšímu kraji. Vyrazit můžete do Divadla A. Dvořáka v Příbrami na zahajovací či závěrečný koncert nebo se nechat okouzlit atmosférou Zámku Dobříš. Pro příznivce duchovní atmosféry koncertů v sakrálních prostorách budou správnou volbou koncerty v kostele sv. Jakuba v Příbrami a kostele Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku. Své příznivce si nepochybně najdou i nevšední prostory v galeriích Františka Drtikola v Příbrami nebo Ludvíka Kuby v Březnici. O géniu loci Svaté Hory není třeba dlouze diskutovat a pravděpodobně i letos bude magicky přitahovat pozornost diváků. Benefiční koncert spojený s mimořádným otevřením Vily Rusalka pro veřejnost a vystoupení v Památníku A. Dvořáka ve Vysoké pak budou nejužším propojením lokalit s osobností skladatele.

Kompletní program najdete na www.hfad.cz. Rozhodně se vyplatí sledovat také Facebookovou stránku festivalu www.facebook.com/hfad.pribram, kde aktuality z příprav střídají další informace ze světa hudby a také oblíbené soutěže o nejrůznější ceny.