Setkání s Martinou Jankovou

16.5.2016 / Zprávy / Martina Klausová

HVĚZDA MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU PRAŽSKÉ JARO 2016 MARTINA JANKOVÁ BUDE HOSTEM SETKÁNÍ V NOVÉM PROSTORU SUPRAPHON MUSICPOINT NA JUNGMANNOVĚ NÁMĚSTÍ 17, V PRAZE 1, KTERÉ SE USKUTEČNÍ V PONDĚLÍ 23. 5. OD 14 HODIN

Sopranistka Martina Janková patří k nejvýraznějším interpretkám mozartovského repertoáru současnosti. Od roku 1998 stálá členka souboru Curyšské opery ztvárnila většinu hlavních rolí v Mozartových vrcholných operních kusech (Despina v Così fan tutte, Pamina v Kouzelné flétně, Zerlina v Donu Giovannim), a to vždy s velkým ohlasem jak u publika, tak u odborné veřejnosti. Kromě Curychu hostovala také v pařížském Théâtre des Champs-Elysées, pražském Národním divadle a ve Státní opeře a také v ženevském Grand Théâtre. Pravidelně účinkuje na Salcburském festivalu. Vedle sólových recitálů (londýnská Wigmore Hall) se aktivně věnuje nahrávací činnosti.

Na MHF Pražské jaro vystoupí Martina Janková v pátek 20. 5. ve Dvořákově síni Rudolfina v doprovodu klavíristy Gérarda Wysse, který je vyhledávaným komorním klavíristou a doprovazečem. Absolvent Hudební akademie ve švýcarské Basileji, kde dnes sám vyučuje komorní hru a interpretaci písňového repertoáru, má za sebou četná vystoupení v Evropě, Kanadě, USA a Japonsku. Společně s Martinou Jankovou přednesou Moravskou lidovou poezii v písních Leoše Janáčka, Deutsche Volkslieder Johannese Brahmse a také například švýcarské lidové písně Ottorina Respighiho.

V pondělí 23. 5. od 14 hodin bude MARTINA JANKOVÁ hostem SETKÁNÍ S HVĚZDOU MHF PRAŽSKÉ JARO 2016 v nové prodejně SUPRAPHON Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. V rozhovoru s producentem Matoušem Vlčinským pohovoří o měnícím se světě opery i o svých aktuálních koncertních plánech a nahrávkách pro vydavatelství Supraphon. 

Diskografie: http://www.supraphonline.cz/umelec/154-martina-jankova
Web: http://www.martinajankova.com/

Jankovávýloha