Sinatrology 2017

10.11.2017 / Zprávy / Martina Klausová

Letošní oslavy narozenin Franka Sinatry se opět ponesou ve velkém stylu. Tradiční jazzový a swingový svatostánek pražské Lucerny přivítá 3. prosince společně s Janem Smigmatorem i Ewu Farnou a Mitche Winehouse - vynikajícího swingového muzikanta a otce slavné Amy Winehouse.

Večerní koncert na swingovou oslavu je již vyprodán, proto se organizátoři rozhodli přidat ještě odpolední koncert, a to od 14 hodin. Také pro odpolední koncert platí, že diváci v zábavě mohou pokračovat na afterparty - večírku po večerním koncertě, který se ponese ve ve stylu velkých amerických casin až do druhé hodiny ranní v rámci bohatého programu Swingové noci. Atmosféru Las Vegas si vychutnají u hracích stolů Falešných hráčů i při degustaci prémiových bourbonů, whisky a koňaků. Přichystán bude rovněž večerní raut a na taneční parket hosty vyzvou špičkoví swingoví tanečníci za doprovodu jedinečného dua electroswingových DJs MALALATA.

Program Sinatrology Swing Gala
Sinatrology 2017 představí slavné sinatrovské evergreeny v původních i zbrusu nových aranžmá a také písně z repertoáru Sinatrových současníků a přátel - Deana Martina  a Sammyho Davise Jr..
Jan Smigmator obohatí program skladbami ze svých alb Swing Is Back a Time To Swing a Ewa Farna jen pro tuto příležitost převlékne do swingového hávu své největší hity. Exkluzivním hostem Sinatrology 2017 bude Mitch Winehouse, který v programu vystoupí sólově i v unikátních společných aranžmá.

"Mitche Winehouse jsem poznal samozřejmě díky jeho dceři Amy, o níž jsem věděl, že s muzikou začala právě díky svému tátovi. Taky jsem věděl, že v dětství poslouchala hlavně jazz a swing a že její táta tuhle muziku vždycky miloval a hlavně zpíval. Když pak ještě za jejího života vyšlo Mitchovo debutové jazzové album, byl jsem z něj nadšen a už tehdy jsem si řekl, že ho jednou musím pozvat do Prahy," říká zpěvák Jan Smigmator, který si Mitche Winehouse vybral jako exluzuvního hosta svého koncertu. 

Druhým hostem Sinatrology Swing Gala bude Ewa Farna. "Ewa je obrovský talent a muzikou podle mě žije na 100%! Repertoár Franka Sinatry je pro ni velkou výzvou, stejně tak jako swingová aranžmá jejích největších hitů. Na tuhle spolupráci se už opravdu moc těším," dodává Jan Smigmator.

Také letos bude akci doprovázet RTV Big Band Felixe Slováčka rozšířený o smyčcovou sekci a s talentovanou altsaxofonistkou Markétou Smejkalovou. O dokonalý swingový zážitek se postará taneční seskupení Pop Balet.

Swingová noc koncertem nekončí, ale začíná.
Po koncertě mohou diváci pokračovat v zábavě ve stylu velkých amerických casin až do druhé hodiny ranní v rámci bohatého programu Swingové noci. Atmosféru Las Vegas si vychutnají u hracích stolů Falešných hráčů i při degustaci prémiových bourbonů, whisky a koňaků. Přichystán bude rovněž večerní raut a na taneční parket hosty vyzvou špičkoví swingoví tanečníci za doprovodu jedinečného dua electroswingových DJs MALALATA. 

O projektu Sinatrology
Od roku 2015, kdy proběhl první ročník Sinatrology Swing Gala u příležitosti oslav stého výročí narození Franka Sinatry, si swingový zpěvák Jan Smigmator každoročně zve zajímavé muzikanty, aby společně vzdali hold slavné swingové ikoně a ukázali, že jazz, swingové standardy a moderní hudba k sobě již neodmyslitelně patří. Sinatrology navštívilo během prvních dvou ročníků 12 000 diváků a první ročník třikrát vyprodal Obecní dům. Záznam Sinatrology 2015 vysílala také Česká televize v rámci hlavního silvestrovského programu.

Sinatrology