Slavný Ennio Moriccone na turné s ČNSO

4.2.2015 / Zprávy / Martina Klausová

Český národní symfonický orchestr zahájil v Amsterdamu evropské turné s možná nejslavnějším skladatelem současnosti, Maestrem Ennio Morriconem. Vyprodaný Ziggo Dome s kapacitou 12.500 míst přivítal legendárního skladatele bouřlivými ovacemi a takřka každou skladbu diváci ocenili potleskem ve stoje. "Pro nás je největší poctou a naplněním, že je mistr Morricone s naším orchestrem nadmíru spokojený. To, že na jeho koncerty je sál  vždycky vyprodaný, beru jako samozřejmost," uvedl šéf Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl, který se na hudební události podílí jako trumpetista.

Program je výběrem filmové hudby italského skladatele a má čtyři části: filmy se sociální a válečnou tématikou s bloky pocta Mauro Bologninimu a moderní mýtus ve filmech Sergia Leoneho. Poté následují části tragický, lyrický a epický film. Letošní turné zahrnuje vystoupení ve sportovních halách a amfiteátrech dvou desítek metropolí včetně Dublinu, Londýna, Prahy, Nice nebo Berlína. 

Od roku 2001 uskutečnil Morricone již více než 100 koncertů v Evropě, Asii, USA a Jižní Americe. Je držitelem nespočetné řady ocenění, včetně Zlatého lva a Oscara za celoživotní dílo, dále osmi ocenění Nastro d'Argento, pěti BAFTA, pěti nominací na Oscara, sedmi italských ocenění David di Donatello, tří Zlatých Glóbů, Grammy a Evropské filmové ceny. Celkem zkomponoval hudbu k 500 filmům a televizním seriálům. Ve světě klasické a filmové hudby působí déle než 50 let

morricone tour

   Koncert                Moriccone                    Moriccone