Společnost Machart PIANA otevřela nový salón

13.11.2019 / Zprávy / Martina Klausová

Jan Machart otevřel v pátek 8. listopadu nový pianosalon.

Impozantní prostor o 160 čtverečních metrech v rušné Švehlově ulici v Praze 10 vypadá jako z jiného světa. Tlustá skla nás oddělují od vnějšího hluku a tiché veliké nástroje působí jako mohutná spící zvířata.

Průvodcem zahajovacího koncertu byl Marek Šulc z Radia Classic Praha, který svými otázkami vtipně vyvažoval informace z muzikantského zákulisí s hudební produkcí vynikajících interpretů. Právě tito klavíristé probudili nástroje k životu a ukázali všem přítomným hostům, že činnost firmy Machart PIANA, s. r. o., založené již v roce 2011, má veliký smysl. Klavírní virtuóz potřebuje dobrý a naladěný klavír. Tato jednoduchá pravda zazněla během večera několikrát. Klavírní technik a ladič Jan Machart se proto stal skromnou hvězdou večera. Odborník, kterému koncertní sály netleskají, který nenápadně přijde a potichu odejde. Ivan Klánský vyzdvihl právě jeho skromnost a skutečnou pomoc klavírním interpretům. Připomenul, že odborný názor pana Macharta je při koupi nového nástroje pro Hudební a taneční fakultu AMU nezastupitelný, že bez odborníka, jako je Jan Machart, se neobejde žádné natáčení ani koncert.

Marek Šulc se zeptal Jana Bartoše, jestli někdy narazil na opravdu tak špatný klavír, že by odmítl vystoupit. „Má imaginace byla vždy silnější, […] ale popravdě, je to pan Machart, kdo mi připravuje nástroje na veškerá má nahrávání a důležité koncerty.“

Klavír pro první CD Marka Kozáka, který rovněž na večeru vystoupil, ladil také Jan Machart. A Lukáš Klánský k tomu všemu závěrem poznamenal, že kdyby závodil v autech, chodil by jistě do autosalonů, takto je zcela přirozené, že se všichni sešli právě zde, v novém pianosalonu.

Umělci (Ivan Klánský, Lukáš Klánský, Jan Bartoš a Marek Kozák) přednesli skladby na nástroje značek Yamaha a Bösendorfer, které společnost Machart PIANA, s. r. o., v novém prostoru vystavuje. Konkrétně jsme slyšeli tóny vlajkové lodi japonské značky Yamaha, a to koncertního křídla CFX o délce 275 cm. Druhým použitým nástrojem byl klavír Bösendorfer 185VC od nejstaršího evropského výrobce klavírů se sídlem ve Vídni.  

Otevření pianosalonu se účastnili také zástupci firmy Yamaha Music Europe GmbH a Bösendorfer, pan Marco Papini, Senior Director Musical Instrument, pan Jürgen Ehrenhörfer, Manager Sales & Marketing Central Eastern Europe Office, a pan Pavel Marek, Sales Representative CZ.

Společnost Machart PIANA, s. r. o., je autorizovaným prodejcem klavírů značek Yamaha a Bösendorfer a v současné době nabízí ve svém pianosalonu nejširší nabídku klavírů těchto značek v České republice.

Machart