Svátky hudby v době „postcovidové“

Koncertní cyklus Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté v reakci na pandemickou situaci a hygienická opatření přistoupil k přeložení posledních dvou letošních koncertů do příští sezóny. Původně plánovaný dubnový koncert s Prague Cello Quartettem se uskuteční 2. října letošního roku, březnový koncert s podtitulem „Zahraj mi hudečku“ je přesunut na 16. února příštího roku. Vstupenky na oba večery zůstávají v platnosti. 

29. ročník cyklu proběhne od 27. října 2020 do 27. dubna 2021 a nabídne tradičně pestrý program, v němž nebude chybět setkání mladých talentů se zkušenými mistry. Slavnostní zahajovací koncert se uskuteční opět v prostorách Dvořákovy síně Rudolfina a nabídne, kromě instrumentálního překvapení, také oblíbené operní gala. Hostitel Václav Hudeček tentokrát na pódiu představí mimořádně úspěšného varhaníka Pavla Svobodu a mladé pěvecké naděje – sopranistku Lucii Kaňkovou a tenoristu Daniela Matouška. O instrumentální doprovod se postará vynikající PKF-Prague Philharmonia pod taktovkou Jana Chalupeckého. Slavnostní hudební menu večera láká na díla Bacha, Rossiniho, Mozarta či Respighiho. 

Následující hudební setkání Václava Hudečka přivítají nadějné talenty z Pražské konzervatoře pod vedením mimořádného dirigenta Chuheie Iwasakiho i zázračné děti, kterým ještě nebylo ani patnáct let a přesto se již směle prosazují na koncertních prknech. Dramaturgicky zajímavým večerem bude březnový titul „Z českých luhů a hájů dneška“, který dá publiku nahlédnout do tvorby současných českých skladatelů. Někteří se navíc představí i jako interpreti. Chybět nebude Ondřej Kukal, Roman Haas, Jiří Kabát nebo Adam Skoumal. Závěrečná tečka zazní tradičně v odlehčeném, ba pikantním tónu, neboť Václav Hudeček přizval ke spolupráci respektovaného akordeonistu a bandoneonistu Ladislava Horáka, soubor Tango Nuevo a společně vzdají hold nejslavnějšímu skladateli tanga Astoru Piazzollovi. 

Podcast