Tóny Chodovské tvrze

26.6.2017 / Zprávy / Martina Klausová

NY CHODOVSKÉ TVRZE 11. - 19. 7. 2017
14. ROČNÍK NABÍDNE TRADICI I NOVINKY

Červenec na Chodovské tvrzi bude i letos patřit festivalu Tóny Chodovské tvrze. Vážná hudba se nádvořím s nezaměnitelnou atmosférou rozezní od 11. do 19. července. Dramaturg a hlavní tvář festivalu houslový virtuóz Jaroslav Svěcený sestavil program, ve kterém již tradičně nechybí slovenští Cigánski diabli či komorní orchestr Virtuosi Pragenses. Diváci se mohou těšit mj. také na brilantního kytaristu Lubomíra Brabce. Festivalovými novinkami jsou pro letošní ročník vibrafonista Radek Krampl a virginalistka a varhanistka Michaela Káčerková.

Zahajovací koncert představí unikátní sbírku historických houslí 18. až 21. století prostřednictvím skladeb Antonia Vivaldiho, Niccoló Paganiniho a řady dalších autorů. Vedle houslí zazní cembalo Jitky Navrátilové a kytara Miloslava Klause. Druhý koncert nabídne setkání žánrů a stylů, kde se publiku představí akordeonista Ladislav Horák, vibrafonista Radek Krampl a kytarový virtuóz Lubomír Brabec. Třetím festivalovým večerem a hudbou plnou emocí provedou Cigánski diabli. Housle a virginal Michaely Káčerkové ve spojení se sopránem Karolíny Žmolíkové nabídne čtvrtý koncert s názvem Barokní seance. Slavnostní závěr bude patřit hoboji Zdeňka Ryse, komornímu orchestru Virtuosi Pragenses a samozřejmě Jaroslavu Svěcenému, kterého si diváci budou moci poslechnout v každém z večerů.

Pražská letní koncertní sezóna bude, stejně jako v minulých letech, obohacena o pět jedinečných koncertů tvořených plejádou špičkových interpretů, kteří se setkají v historických prostorách jihoměstské Chodovské tvrze. Jak říká sám Jaroslav Svěcený: „Jednotlivé koncerty šijeme na míru a pevně věřím, že osloví publikum všech generací, na které se nesmírně těším!” 

Festival se koná pod záštitou Městské části Praha 11.
Všechny koncerty začínají na nádvoří Chodovské tvrze ve 20:00.