Úspěch kytaristky Simonne Draper

25.10.2016 / Zprávy / Marek Šulc

Česká kytaristka a skladatelka Simonne Draper uspěla v mezinárodní skladatelské soutěži The American Songwriting Awards, kdy byla se svou skladbou Canzonetta di Aqua nominována v kategorii klasická hudba. Soutěž si každoročně klade za cíl objevovat a podporovat nové hudební talenty napříč různými hudebními žánry a styly.

„Každé ocenění a uznání mé skladatelské práce mě těší, obzvlášť pokud se jedná o tak prestižní soutěž, jako je "The American Songwriting Awards". Cením si nominace za skladbu Canzonetta di Aqua v mezinárodní konkurenci a jsem ráda, že i Česká republika má v této soutěži na předních místech svého zástupce,“ uvádí Simonne Draper.

The American Songwriting Awards je elitní mezinárodní skladatelská soutěž určená všem skladatelům a umělcům napříč hudebními žánry. Soutěž sdružuje přední hudební producenty, umělce a textaře a snaží se prostřednictvím širokého spektra hudebních kategorií od rocku, hip hopu až po klasickou hudbu objevovat a podporovat nové a talentované tváře a dávat jim příležitost prezentovat se po celém světě.

V současné době připravuje nový projekt - prezentaci skladeb pro "The Composers Festival", který se bude konat ve městě Hastings na jihu Anglie v roce 2018. 

Foto: Archív Simonne Draper