Úspěch nahrávek Ivo Kahánka

12.12.2019 / Zprávy / Marek Šulc

Český klavírista Ivo Kahánek je nominován na udělení prestižních hudebních cen International Classical Music Awards za dvě nahrávky Supraphonu, se kterými sklízí úspěchy po celém světě.

V „koncertní kategorii“ je to nahrávka klavírních koncertů Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů v interpretaci klavíristy Ivo Kahánka a Bamberských symfoniků s jejich šéfdirigentem Jakubem Hrůšou. Nominaci ve „vokální kategorii“ získalo album písní Bohuslava Martinů „Songs“, které natočil Ivo Kahánek ve spolupráci se sopranistkou Martinou Jankovou a barytonistou Tomášem Králem.

Obě CD jsou hojně oceňována napříč všemi světovými odbornými médii. Nahrávka klavírních koncertů byla vybrána časopisem BBC Music Magazine jako nahrávka měsíce, BBC Radio 3 ji zvolilo za nahrávku týdne, CD Songs např. získalo ocenění Diapason d´Or, ocenění jako nahrávka měsíce magazínu Opernwelt nebo Opera News.

Porota, která je složená z šéfredaktorů prestižních odborných světových periodik, oceňuje u nominovaných nahrávek kromě výjimečného uměleckého přednesu i nápaditost ve výběru repertoáru.

Ceny International Classical Music Awards (ICMA) jsou udělovány pravidelně od roku 2011 poté, co nahradily ocenění MIDEM. Vítězové cen letošního ročníku budou oznámeni 21. ledna 2020.