Villazón zazpívá pro Zdravotního klauna

25.4.2018 / Zprávy / Martina Klausová

Proslulý tenorista Rolando Villazón vystoupí na podporu dobročinné organizace Zdravotní klaun.

V atraktivním písňovém programu jej doprovodí kanadská pianistka Carrie-Ann Matheson. Oba umělci vystoupí bez nároku na honorář, výtěžek koncertu bude v plné výši využit na činnost Zdravotních klaunů v ČR.

Rolando Villazón vtrhl po vítězství v soutěži Operalia Plácida Dominga v roce 1999 na mezinárodní scénu a rychle se na ní prosadil. Ještě v roce 1999 debutoval v Evropě rolí rytíře Des Grieux v Massenetově Manon v Janově a hned poté v Pařížské národní opeře jako Alfredo v La traviatě a ve Státní opeře v Berlíně jako Macduff v Macbethovi. Po sérii dalších neuvěřitelně úspěšných debutů v evropských operních domech (mj. v mnichovské Bavorské státní opeře jako Rodolfo v Bohémě a ve Vídeňské státní opeře jako Gounodův Romeo) se stal jedním z nejvyhledávanějších pěvců své generace.
Rolando Villazón se narodil v Mexico City. Studoval tam na Národní hudební konzervatoři a poté se zdokonaloval v programech pro mladé umělce při operních domech v Pittsburghu a San Francisku. Je nositelem celé řady prestižních vyznamenání včetně francouzského titulu Rytíř Řádu umění a literatury. Je vyslancem mezinárodní charitativní organizace Red Noses Clown Doctors a členem Collčge de Pataphysique Paris. Začátkem roku 2017 byl jmenován vyslancem nadace Salzburg Mozarteum Foundation. V červenci 2017 byl jmenován uměleckým ředitelem festivalu Salzburg Mozart Week, a to od roku 2019.  

V programu benefičního večera zazní mj. hudba Manuela de Fally, Federica Mompou, Fernanda Obradorse, Carlose Gustavina, Silvestre Revueltase i výběr latinsko-amerických písní. Koncert se uskuteční 20. června v 18 hodin ve Španělském sále Pražského hradu.