Vladimir Spivakov a Virtuosové Moskvy v Praze

1.10.2019 / Zprávy / Martina Klausová
18. 10. 2019 vystoupí v pražské Smetanově síni Obecního domu houslista a dirigent Vladimir Spivakov. Spolu s ním vystoupí i jeho komorní orchestr Virtuosové Moskvy.

V Praze se umělci zastaví v rámci turné ke 40. výročí založení orchestru, během něhož vystoupí také v Curyšské Tonhalle, v hamburské Labské filharmonii, v Bruselu, Berlíně, Wiesbadenu, Vídni, Mnichově Düsseldorfu, Vídni či Monaku.
V programu zazní díla Lugi Boccheriniho, W.A.mozarta, Astora Piazzoly a dalších skladatelů.

Vladimir Spivakov je nositelem ocenění Umělec UNESCO pro mír, prezident Moskevského mezinárodního Domu hudby, zakladatel, Art director a dirigent Národního filharmonického orchestru Ruska a komorního orchestru Virtuosové Moskvy.
Během své kariéry vystoupil s řadou světových symfonických orchestrů a před 40 lety debutoval v roli dirigenta v Chicagském symfonickém orchestru. V roce 1979 založil Vladimir Spivakov orchestr Virtuosové Moskvy, který za dobu své existence vystoupil v legendárních koncertních síních, jako např. Musikcerein (Vídeň), Albert Hall (London), Théâtre des ChampsElysées (Paříž) a Carnegie Hall (New-York). Každoročně těleso odehraje téměř 100 koncertů ročně po celém světě.