Výstavy v Lysé nad Labem

6.6.2016 / Zprávy / Martina Klausová

Senior handicap, Lázeňský veletrh, Šikovné ruce našich seniorů, Růžová zahrada 2016

Zveme Vás na tradiční celostátní výstavu růží a ostatních letních květin RŮŽOVÁ ZAHRADA 2016, která je tento rok šestá v pořadí. Růžová zahrada opět přinese kouzelná aranžmá řezaných i rostlých růží, lilií a dalších květů. Odborníci poradí jak na choroby a škůdce našich zahrad a prodejci nabídnou tisíce růží, letních květin, ovocných i okrasných stromků, keřů, zahradní techniku a nábytek. Mimo jiné se můžete v doprovodném programu těšit na poradnu pro začínající i pokročilé pěstitele růží spojenou s besedou o pěstování tuzemských i dovezených růží v našich klimatických podmínkách. Bylinky v růžových zahrádkách, o domácím pěstování bylinek na obvyklých místech i na netradičních stanovištích, v truhlících a nádobách.

Dozvíte se o správné přípravě a optimálním využívání přírodních bylinkových čajů pro povzbuzení organismu. Těšit se můžete na hudební recitál  Milušky Voborníkové a hudební pozdrav skupiny „VINŠ DUO“ se speciálním hostem: s Jiřím Werichem – Petráškem v pořadu plném humoru a dobré zábavy s diváckou soutěží Receptáře o dárkové ilustrované publikace „Osudy českých králů a královen“. 

Nejen milovníci květin, ale i příznivci zdravého životního stylu si přijdou na své. Sedmý ročník Lázeňského veletrhu, představí tuzemská lázeňská města, procedury a možnosti ubytování. Již patnáctý ročník výstavy Senior – handicap nabídne pomůcky a služby nejen pro handicapované a soutěžní výstava Šikovné ruce našich seniorů představí ruční práce seniorů z celé republiky. Budou zde tvořivé dílničky pro veřejnost všech věkových kategorií. Představení bude plné Irských tanců, country a orientálních tanců. Zkrátka na výstavu Senior, se chodí na výstaviště v Lysé nad Labem žít.

Výstavy Růžová zahrada, Lázeňský veletrh a Senior - Handicap budou otevřeny od čtvrtka 16. června do neděle 19. června,  vždy od 9 do 17 hodin. Více informací najdete na www.vll.cz

růže