Zahraj si na Smetanově Litomyšli!

20.3.2018 / Zprávy / Marek Šulc

Letošní 60. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl se blýskne nejen výkony špičkových těles a sólistů, ale i koncerty mladých talentů. Festival se totiž rozhodl najít esa nastupující generace hudebníků. Spouští projekt Zahraj si na Smetanově Litomyšli! 

Výzva Zahraj si na Smetanově Litomyšli! je určena studentům konzervatoří, mladým hudebním tělesům, sborům i sólistům. Cesta na pódium, které je pro talentované hudebníky připraveno ve Festivalových zahradách, vede přes webový portál digitalnismetanka.cz. Zde je třeba se nejdříve přihlásit vyplněním formuláře, věřit ve svůj talent a trochu toho pomyslného štěstí. „Mladí hudebníci potom budou mít příležitost vystoupit na jedné z festivalových scén v Kláštěrních zahradách, kde se letos již druhým rokem odehraje bohatý doprovodný program Smetanovy Litomyšle. Zahrady jsou jakousi fanzónou festivalu,“ říká tisková mluvčí Smetanovy Litomyšle Jana Bisová. Festivalové zahrady nabízejí program, jenž otevírá jinak vyprodaný festival široké veřejnosti. „Na svátek klasické hudby tak lze zajít i bez fraku a bez motýlků,“ dodává Bisová. Minulý rok této možnosti využily desetitisíce lidí.

Koncertní spolupráce však není to jediné, co Smetanova Litomyšl talentům nabízí. Hudebníci, kteří projdou výběrovým sítem a na pódium festivalu se dostanou, získají také prezentaci v internetové galerii talentů a tím i pomyslnou certifikaci kvalitních hudebníků prověřených „Smetankou“. Ke startu jejich kariéry pak určitě přispěje i možnost setkat se s hvězdami letošního ročníku. A jelikož se jedná o ročník jubilejní, je v programu opravdu z čeho vybírat. 

Více informací i přihlašovací formulář najdete na www.digitalnismetanka.cz. Možnost přihlásit se končí 8. dubna 2018.