Znojmo je v plném proudu

Hudební festival Znojmo letošní 13. ročník spojil s luteránskou tradicí a odkazem protestantské kultury. Za prvních 6 dní 18denního maratonu navštívilo akce festivalu nejméně 2500 lidí. V následujících dnech vystoupí podruhé patron festivalu Pavel Šporcl a pak také s nadšením očekávaná Akademie für Alte MusikBerlin a další. Festival vyvrcholí světovou premiérou Schützova Příběhu o Kristu.  

V první třetině festivalu zazněly tradiční dramaturgické koncepty festivalu, jako je koncert mimořádně nadaných dětí, hudební pocta znojemských rodáků nebo varhanická tour Martina Jakubíčka. Stejně jako tyto akce i tradiční hudební večírek na Horním náměstí i díky skvělému počasí přilákal davy lidí. „Jsme mimořádně nadšení letošním zájmem návštěvníků. Kde to jde, ještě přidáváme židle, pokud přijde více lidí. Počasí nám zatím přálo a všechny koncerty jsme mohli odehrát v připravených prostorách. Zejména nádvoří bývalého minoritského kláštera je úchvatné místo, které jsme pro koncerty před deseti lety objevili. Od té doby jsme hrdí, že tam můžeme pořádat festivalové koncerty,“ nešetří nadšením prezident festivalu Jiří Ludvík.

Dnes vystoupí světová hvězda barokní hudby Akademie für Alte MusikBerlin(AKAMUS). Jejich vystoupení s napětím vyhlíží nejen odborná veřejnost, ale i místní zájemci o klasickou hudbu.Přední evropský barokní orchestr Akademie für Alte MusikBerlin přijede do Znojma s mimořádným repertoárem, který nabídne cestu napříč Evropou 18. století s důrazem na nejznámější a nejvlivnější skladatele z období evropského baroka.„Jsem moc rád, že Hudební festival Znojmo nabírá na prestiži a daří se mu získávat tak velké mezinárodní hvězdy, jako je Akademie für Alte MusikBerlin,“ prozradil parton k na Horním náměstí i díky skvělému počasí přilákal davy lidí. „Jsme mimořádně nadšení letošním zájmem návštěvníků. Kde to jde, ještě přidáváme židle, pokud přijde více lidí. Počasí nám zatím přálo a všechny koncerty jsme mohli odehrát v připravených prostorách. Zejména nádvoří bývalého minoritského kláštera je úchvatné místo, které jsme pro koncerty před deseti lety objevili. Od té doby jsme hrdí, že tam můžeme pořádat festivalové koncerty,“ nešetří nadšením prezident festivalu Jiří Ludvík.

Podcast