Zpívejte s námi

19.12.2017 / Zprávy / Marek Šulc

Po lidových písničkách, které si díky prvnímu dílu CD s knížkou Zpívejte s námi oblíbily nejmenší děti z celé republiky, vychází druhý díl Zpívejte s námi: nejkrásnější vánoční koledy. Nahrávku Kühnova dětského sboru a předních muzikantů doprovází opět výpravná knížka s půvabnými ilustracemi Venduly Chalánkové ke každé ze 37 koled.

Hudebního nastudování se ujal opět sbormistr a umělecký ředitel Kühnova dětského sboru Jiří Chvála, který také stál za myšlenkou vzniku celé edice Zpívejte s námi: “Během posledních let jsme ve sboru zjistili, že malé děti už vůbec neznají ty nejzákladnější písničky. Doma si nezpívají a navíc umělecká kvalita nahrávek, které jsou u nás dostupné pro malé děti, je mnohdy opravdu tristní. Tak jsme se rozhodli to změnit a vydat CD pro nejmenší, které bude stát za to jak po umělecké a hudební stránce, tak po výtvarné. Moc nás těší, že první díl se setkal s nadšenými ohlasy rodičů i dětí a jsem proto rád, že můžeme navázat nyní druhým dílem s koledami!” 

Hudební aranže vytvořil i u druhého dílu Jiří Gemrot, hudební skladatel a režisér, který dal 37 koledám opravdu netradiční hudební kabát. Koledy jsou upravené pro menší i větší děti ze sboru, dětské sólisty a hudební ansámbl. Ten byl stejně jako u prvního dílu pečlivě složený z předních českých muzikantů. Na natáčení se tak podílelo Zemlinského kvarteto, vybraní členové České filharmonie a dalších orchestrů či harfenistka Kateřina Englichová. A v nástrojovém obsazení nebudou chybět ani dudy!

CD je opět součástí originální knížky, autorkou konceptu je grafička Johana Kratochvílová. Ilustrace vytvořila výtvarnice Vendula Chalánková, všestranná umělkyně s výrazným autorským rukopisem. Její tvorba je zastoupena ve sbírce Národní galerie, získala cenu Nadání Hlávkových a ocenění Zlatá stuha v kategorii Knihy pro začínající čtenáře za knížku O Červené karkulce.

Více informací najdete na www.zpivejtesnami.cz.